Forum

Dzień Dziecka W Łod...
 
Notifications
Clear all
Dzień Dziecka W Łodzi Program Zobacz, Jakie Atrakcje Czekają Na Najmłodszych!
Dzień Dziecka W Łodzi Program Zobacz, Jakie Atrakcje Czekają Na Najmłodszych!
Group: Registered
Joined: 2022-06-23
New Member

About Me

28 września zostały rozegrane pierwsze sportowe zawody w bieżącym roku szkolnym rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Były to gminne biegi przełajowe rozgrywane indywidualnie w pięciu kategoriach wiekowych. Szkoła Podstawowa reprezentowana była przez grupę 30 uczniów. Występ naszych zawodników w biegach ocenić należy jako udany bowiem przywieźli oni z zawodów trzy medale. Złoty krążek wywalczyła Aleksandra Rojek w biegu dziewcząt z rocznika 2005, srebrny medal zdobył Kamil Włodek w rywalizacji gimnazjalistów a medalem brązowym udekorowana został Julia Gucwa – trzecia w biegu czwartoklasistek. „Młodzież Zapobiega Pożarom", to temat ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów .

 

 

Naszej szkole przypadło czwarte miejsce, które biorąc pod uwagę młodszy skład drużyny jest bardzo dobrym osiągnięciem i dobrym prognostykiem na przyszłość. Ze względu na czas pandemii koronawirusa uroczystości miały nieco skromniejszy charakter. W tym roku wyjątkowo uczniowie naszej szkoły nie przygotowywali akademii upamiętniającej wydarzenia sprzed seventy six lat. W podniosły, patriotyczny nastrój wprowadził zebranych koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP im.

 

 

Prawidłowa segregacja odpadów to bardzo istotne zadanie, które nie wymaga od nas wiele wysiłku, natomiast przynosi wiele pożytku dla środowiska. Wincentego Pola w Stawiszynie dołączyła do organizowanego przez Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina" oraz fundację RECAL projektu "Piłki za puszki". Przekazanie okrętu na złom opóźniło się jednak, w związku z faktem że Enterprise Asociacion wraz z admirałem Halseyem prowadziło starania o uczynienie okrętu muzeum.

 

 

W ramach ćwiczeń zasymulowano pożar w hali przyjęcia i sortowania odpadów. Celem wizyty delegacji z Włoch było poznanie doświadczeń polskiego samorządu. Włoscy goście spotkali się z przedstawicielami samorządów i lokalnych organizacji wyposażenie warsztatów słupno m.in. Podczas finału Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" przygotował stoisko, na którym rozprowadzane były materiały edukacyjne, a w prowadzonych konkursach można było otrzymać gadżety edukacyjne.

 

 

Wielka szkoda, że są osoby, które postępując w ten sposób nie potrafiąc docenić piękna i wartości przyrody. Mamy za sobą ponad rok pandemii koronawirusa, wypełniony nieustannymi obostrzeniami. Zmęczenie z tego tytułu odczuwa zapewne każdy z nas.

 

 

Do zawodów przystąpiło sześć szkolnych reprezentacji, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Los zetknął naszą drużynę z dziewczętami z Pławnej i Szkoły Podstawowej nr 2 w Jastrzębi. Oba spotkania zakończyły się sukcesem zawodniczek ze Zborowic, które zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. W turniejowym meczu półfinałowym nasza szkoła zmierzyła się z SP nr 1 w Jastrzębi. Spotkanie było niezwykle wyrównane, a koŃcowym rozrachunku minimalnie lepsze okazały się nasze rywalki i to a minimum of one awansowały do finału.

 

 

Jana Muchy z Ciężkowic, rozbrzmiały dźwięki pieśni towarzyszących żołnierzom na wojennych szlakach. Po koncercie proboszcz parafii Zborowice odprawił Mszę świętą w intencji poległych partyzantów i pomordowanych cywilów, w homilii mówił o przeszłości, która nas ukształtowała, teraźniejszości, którą tworzymy i przyszłości, która zależy od naszej postawy. Na koniec przybyłe delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Choć trudny czas epidemii uniemożliwił świętowanie patriotycznej uroczystości w sposób, w jaki obchodziliśmy ją dotychczas, to jednak zgromadziliśmy się w przekonaniu, że ważna jest pamięć o historii, tradycji i naszych korzeniach. W tym roku sześcioro uczniów z klasy III i IV uczestniczy w projekcie. Nad bezpieczeństwem uczestników zajęć czuwali opiekunowie oraz instruktorzy posiadający stosowne uprawnienia i kwalifikacje.

 

 

Delegacji przewodniczył Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW Pan Roman Wójcik oraz Dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi Pan Jarosław Roliński. Na placu przed Teatrem Miejskim w Sieradzu odbył się finał XV Festiwalu Recyklingu. Wydarzenie organizuje Urząd Miasta w Sieradzu, przy współpracy ze Związkiem Komunalnym Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina". Odpady przynoszone były do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego na Stacji Przeładunkowej Odpadów Komunalnych. Na zaproszenie firmy ILF Polska w 30 maja 2019 roku reprezentacja Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw" uczestniczyła w zawodach triathlonowych.

 

 

Jesteśmy świadomi tego, że sukces leczenia jest wynikiem nie tylko pracy naszych doświadczonych lekarzy, ale również korzystania z zaawansowanej aparatury i urządzeń. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem medycznym, zapewniającym pacjentom bezpieczeństwo oraz skuteczność przeprowadzanych terapii. Wydział Edukacji dla Rynku Pracy ogłasza rekrutację na kurs „Marketing szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe i ustawiczne", realizowany w formie blended w Centrum Szkoleniowym ORE oraz na Platformie Edukacyjnej.

 

 

16 czerwca 2016 roku w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbyła się konferencja pt. Inicjatorom zależy ponadto na zwiększeniu świadomości i zachęcenia do właściwych działań we własnym zakresie. Dodatkowo, w tym dniu prowadzić będziemy zbiórkę odpadów niebezpiecznych i elektrosprzętu. Przyjedźcie z rodzinami, powiadomcie znajomych i spędźmy miło czas.

 

 

W dniu 10 listopada 2020 roku, w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw", podpisano umowę na „Zaprojektowanie i budowę instalacji fermentacji oraz wiaty i boksów magazynowych w ZUOK Orli Staw". Umowa podpisana została w ramach projektu „Modernizacja ZUOK Orli Staw jako Regionalnego Centrum Recyklingu" dofinansowywanego ze środków Unii Europejskiej. W dniu eight września 2021 roku w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw" przeprowadzono ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze. Uczestnikami ćwiczeń byli pracownicy ZUOK „Orli Staw" (w tym zakładowa grupa ratownicza do prowadzenia działań gaśniczych – 4 osoby) oraz pracownicy służby ochrony i inne osoby znajdujące się w tym czasie na terenie Zakładu.

 

 

Dodatkowo modernizacja pozwoli na dokładniejsze sortowanie odpadów, wydzielanie bardziej jednorodnych i liczniejszych frakcji odpadów, o lepszej jakości, co umożliwi ich sprzedaż jako wysokogatunkowych surowców wtórnych. Tak z pewnością można nazwać teraz teren Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw". Intensyfikacja rolnictwa, wysychanie mokradeł, powoduje, że na łąkach i pastwiskach coraz trudniej znaleźć bocianom pożywienie. Na terenie składowiska odpadów Zakładu "Orli Staw", gdzie żerują ich pokaźne stada. Bociany obserwuje ornitolog, Pan Paweł Dolata, który od pewnego czasu prowadzi obserwacje ptaków również na terenie naszego Zakładu. Udało mu się zaobserwować, żerujące stado bocianów liczące ponad 50 osobników.

 

 

Podczas posiedzenia Główny Księgowy Związku, Pani Jadwiga Strycharczyk omówiła sprawozdanie finansowe Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" za 2020 rok. Ważnym tematem obrad był projekt uchwały Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" w sprawie zmiany Statutu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina". Projekt ten został przyjęty celem skierowania go pod obrady Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina".

 

 

Osoby nominowane mają forty eight godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimal 3 osoby. W tej skomplikowanej i niezwykle precyzyjnej operacji uczestniczyło wielu specjalistów oraz ciężki sprzęt. W końcowej części demontażu sita uczestniczyły również dwa, kolejne żurawie samobieżne, które podtrzymywały wydobywany ładunek. Zakończono montaż nowego sita bębnowego w budynku sortowni w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw".

 

 

Ważne jest, aby w miarę możliwości uczniowie mieli dostęp do pracowni komputerowej. Celem edukacji wczesnoszkolnej jest wspieranie całościowego rozwoju dziecka. Proces wychowania i kształcenia prowadzony w klasach I–III szkoły podstawowej umożliwia dziecku odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna. Edukacja na tym etapie jest ukierunkowana na zaspokojenie naturalnych potrzeb rozwojowych ucznia. Szkoła respektuje podmiotowość ucznia w procesie budowania indywidualnej wiedzy oraz przechodzenia z wieku dziecięcego do okresu dorastania.

 

 

four czerwca 1942 roku doszło do powietrzno-morskiej bitwy pod Midway, w wyniku której samoloty z amerykańskich lotniskowców doprowadziły do zniszczenia wszystkich four japońskich lotniskowców, biorących udział w bitwie. Bezpośrednio bombowce nurkujące z „Enterprise" zbombardowały lotniskowce „Kaga" i „Akagi", brały też udział w ataku na lotniskowiec „Hiryū", aczkolwiek nie uzyskały na nim trafień. Bitwa ta była zwrotnym punktem w walkach na Pacyfiku, po którym Japonia straciła inicjatywę i dużą część wyszkolonych pilotów lotnictwa morskiego. „Enterprise" nie odniósł uszkodzeń, chociaż utracił sporą część samolotów pokładowych; między innymi zniszczeniu uległ prawie cały dywizjon samolotów torpedowych VT-6 (11 z 14 samolotów), jako jeden z pierwszych atakujący japońskie okręty. W bitwie zaś zatonął jego bliźniaczy okręt „Yorktown". Następnego dnia samoloty „Enterprise" uszkodziły japoński krążownik „Mikuma", który następnie zatonął.

 

 

W posiedzeniu Zgromadzenia uczestniczyli Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie Miast i Gmin członkowskich Związku oraz przedstawiciele poszczególnych gmin, wyznaczeni przez ich Rady. W związku z wprowadzeniem w naszym Kraju stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że termin Konkursu Zbiórki zużytych Baterii zostaje czasowo wstrzymany. O wszystkich sprawach związanych z konkursem będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 ulegnie pozytywnej zmianie co umożliwi nam odbiór zebranych przez Państwa placówki baterii. Zachowujmy także czystość, ład i porządek w okolicy pojemników na odpady.

 

 

W tym czasie odpady wytwarzane na ternie Gmin Członkowski Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" będą trafiały do instalacji zastępczych z którymi Gminy te podpisały stosowne umowy. W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi instalacji sortowni, Zakład był czasowo zamknięty dla części odpadów komunalnych przyjmowanych do zagospodarowania. Przerwa w działalności Zakładu trwała od dnia 1 lipca 2020 roku do dnia 31 sierpnia 2020 roku. W tym czasie odpady wytwarzane na ternie Gmin Członkowski Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" trafiały do instalacji zastępczych z którymi Gminy te podpisały stosowne umowy. Na zaproszenie Pani Dyrektor Anny Musiałkowskiej gościliśmy w Środowiskowym Domu Samopomocy im.

 

 

Uczniowie zaprezentowali się dobrze, zdobyli nowe doświadczenia, nauczyli się współpracy w zespole i współodpowiedzialności za osiągane efekty pracy. Wszystko odbyło się w atmosferze dobrej zabawy, a o to przecież chodzi. W końcowych klasyfikacjach zarówno dziewczynki jak i chłopcy zajęli czwarte miejsca.

 

 

Całość projektu, realizowany był w Stacji Narciarskiej „Jurasówka" w Siemiechowie. Warto przypomnieć, że w ramach projektu, którego inicjatorem była gmina Ciężkowice, decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego, otrzymała dofinansowanie do realizacji tego projektu. Na hali widowiskowo-sportowej w Ciężkowicach w ramach rywalizacji międzyszkolnej Igrzysk dzieci klas IV-VI szkół podstawowych naszej gminy rozegrano kolejne zawody sportowe tym razem w mini piłce koszykową dziewcząt oraz chłopców.

 

 

Niemcy w odwecie za zasadzkę zabili 4 mieszkańców Zawodzia. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt w grupie klas VII- VIII , czwarte wśród dziewcząt z klas IV-VI i piąte w kategorii chłopców starszych. VII i VIII wspólnie z wychowawcami zostali zaproszeni do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Młodzież miała okazję uczestniczyć w lekcji patriotycznej w ramach festiwalu Viva Polonia!

 

 

Niektórzy po raz pierwszy jechali tym środkiem komunikacji. W Krakowie zwiedzaliśmy Muzeum pod Sukiennicami, do którego wstęp uczniowie mieli darmowy. Spacerując podziemnymi korytarzami między Sukiennicami a Kościołem Mariackim, podziwialiśmy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Interaktywna wystawa pod płytą rynku zrobiła na uczniach ogromne wrażenie.

 

 

Jego samoloty prowadziły rozpoznanie i wzięły udział w zatopieniu lekkiego lotniskowca „Ryūjō". Jedna z bomb przebiła tylny podnośnik samolotów i wybuchła w hangarze, dwie wybuchły na pokładzie lotniczym. Załoga okrętu zdołała jednak opanować sytuację, mimo kilkustopniowego przechyłu i pożarów, i powrócił on do Pearl Harbor o własnych siłach. Podobnie jak o kilka dni wcześniejsze rajdy na wyspy Marshalla oraz na Atol Wake, atak na Marcus nie miał większego znaczenia militarnego – nie mógł spowolnić japońskich postępów w Azji południowo-zachodniej. Przez bliskość jednak do rdzennych wysp japońskich uświadomił japońskiemu dowództwu zagrożenie ze strony amerykańskich lotniskowców, przyczyniając się w ten sposób, do podjęcia próby ich zniszczenia pod Midway. Rajd na Marcus był bowiem kolejnym po rajdzie na wyspy Marshalla ostrzeżeniem dla japońskich dowództw, że stolica imperium jest w zasięgu amerykańskiego lotnictwa.

 

 

 

 

Ważne jest również stosowanie opakowań z surowców pochodzących z recyklingu oraz materiałów biodegradowalnych. Dlatego bardzo istotny etap to samo projektowanie i znalezienie rozwiązań technicznych i materiałowych wykazujących jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko oraz łatwych do wykorzystania w procesach recyklingu. Jest to grupa ludzi dbających o nasze zdrowie i życie, wykonujących swą niełatwą i odpowiedzialną pracę, w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

 

 

Związek Komunalny Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu serdecznie zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wybranie znaku wizualizacji graficznej Kaliskiej Przygody z Odpadami. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów szkół i przedszkoli z gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina". Wystąpienie przedstawiciela ZKG, który przybliżył tematykę prawidłowego postępowania z odpadami w kontekście emisji do powietrza.

 

 

Zwycięzcą tego turnieju okazała się grupa dziewcząt która pokonała chłopców 8-6. Pamiątkowy puchar wręczono dziewczętom które cieszyły się ze zwycięstwa nad chłopcami. Ten jest szacunku godzien na naszym ziemskim globie, co myśli o innych na co dzień, nie tylko o samym sobie. Nasi reprezentacji będą mieli jeszcze okazję do wykazania się w drużynowym turnieju tenisa stołowego 27 listopada 2014r. P. Łukaszowi Majcher, który jest od lat przedstawicielem Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zajmującym się organizacją kolejnych edycji turnieju.

 

 

Goście mieli również okazję zwiedzić główne obiekty Zakładu. Wszyscy pozytywnie ocenili naszą dotychczasową działalność i życzyli kolejnych sukcesów przy nowych inwestycjach mających niewątpliwy wpływ na wzrost wydajności Zakładu i na rzecz ochrony środowiska. Ograniczenia w rodzaju przyjmowaniu odpadów komunalnych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sieradzu przy ulicy Dzigorzewskiej four dla mieszkańców Gminy Goszczanów oraz Gminy Sieradz.

 

 

Tego typu odpady powinny być wyrzucane do pojemnika na odpady zmieszane. Wskazanym jest, przed wyrzuceniem ich do wspólnego śmietnika, poddanie zużytych środków ochrony osobistej co najmniej trzydniowej kwarantannie w oddzielnym worku foliowym. Dzień, który ma nam wszystkim uświadomić jak ważne jest dbanie o nasz wspólny dom - Ziemię. Z perspektywy panującej epidemii koronawirusa dociera do nas coraz więcej informacji pokazujących odradzanie się przyrody, czyste powietrze, wody.

 

 

To, niestety dla nas, pokazuje, klucze pneumatyczne bjc opinie jak ogromny wpływ my ludzie mamy na naszą Planetę i to bardzo często negatywny. Może warto zastanowić się nad tym zanim minie czas kwarantanny i ponownie zaczniemy korzystać z bogactw przyrody. Pamiętajmy, także jak ważna jest segregacja odpadów i że w ten sposób każdy z nas przyczynia się do ochrony Ziemi. Gospodarka komunalna to bardzo istotna dziedzina gospodarki narodowej. Dzięki pracownikom zatrudnionym w sektorze dostaw wody, gospodarowania ściekami, odpadami możemy żyć w czystości. Z okazji Dnia Pracownika Gospodarki Komunalnej Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina" pragnie złożyć wszystkim pracownikom komunalnym najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zawodowym.

 

 

W Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu zainaugurowano XV edycję projektu „Kaliska przygoda z odpadami". W ramach projektu zostało przeprowadzone szkolenie dla nauczycieli. " była jedna z frakcji wprowadzona w ramach nowego systemu segregacji odpadów komunalnych – bioodpady. W drugiej części spotkania można było sprawdzić swoje umiejętności manualne w warsztatach, robiąc kwietnik z T-shirta oraz drewniany podstawek. Na zaproszenie Dyrekcji gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Ponad 120 uczniów z klas 1-3 wraz z wychowawcami uczestniczyło w zajęciach dotyczących segregacji odpadów.

Location

Occupation

klucze pneumatyczne bjc opinie
Social Networks
Member Activity
0
Forum Posts
0
Topics
0
Questions
0
Answers
0
Question Comments
0
Liked
0
Received Likes
0/10
Rating
0
Blog Posts
0
Blog Comments
Share: